Скандалите в културния живот на Пловдив

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Доц. д-р Красимира Кръстанова, етнолог и антрополог: Трябва да кажем, че понятието за култура вече е променено. Това не е просто една норма, която спазва дадена общност, а всъщност става въпрос за присъединяването на към смисъла на културата едно устойчиво развитие, което я свързва в много по-голяма степен със социалната и икономическа сфера. От тази гледна точка културният процес вече е различен. Той не е само среща между публика и творец, защото се отразяват едни други отношеня на разнородните играчи. Такива са различните творци, културните институции, неправителствени организации, държавни и местни власти, културни оператори, граждани. Важно е културният процес да се мисли като диалог.

Весела Сариева обясни, че проблемът е започнал от подс на личната й стена във фейсбук, в който сигнализира за проблем с паветата на ул. "Отец Паисий". За нея проблемът е личен, тъй като тя самата живее там, но е и културен заради значимостта на продългватите павета, които са емблематични за Пловдив, защото са от Марково тепе.

Весела Сариева, галерист: Опитах се да създам елементарна гражданска регулация, но в един момент явно някакъв проблем беше намерен в това. Проблемът излезе след моя пост. Не съм го посочила аз. След като експерти от "Паметници на културата" установиха, че не съгласувано, направиха предписание паветата на ул. "Отец Паисий" да бъдат върнати.
Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад