Последният танц на Юсейн Болт и Мо Фара на Световното първенство

В предаването вижте:

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      В предаването
      Части от предаването
      Всички броеве

      Интересът е голям. Всички погледи ще са насочени към Юсейн Болт, за когото това е последното състезание преди оттеглянето му.

      Интереса привлича и местният любимец Мо Фара, който е в сходно положение. Олимпийският шампион в бяганията на 5000 и 10 000 метра от Лондон 2012 и Рио 2016 ще прекрати кариерата си след първенството в английската столица.

      Големият ден

      Световното започва на 4 август - денят, в който точно преди пет години Великобритания спечели три олимпийски титли за по-малко от час на същото място. Тогава британците нарекоха деня "Супер съботата".

      Лекоатлетите на Русия ще пропуснат световното първенство в Лондон. Лекоатлетите с руски паспорт ще имат възможност да участват на световното, само ако се състезават под неутрален флаг след покриване на антидопинговите изисквания.

      Последният танц

      Една от най-големите теми е за края на кариерата на Болт. Ямаецът, който държи рекордите на 100 и 200 метра, избра да се състезава само в по-кратката дисциплина, както и в щафетата 4х100 м. Първоначалните му намерения бяха да се оттегли след Рио 2016, но промени решението си.

      Този път той твърди, че връщане назад няма. И е готов да се насочи към следващите си предизвикателства с увереността, че ще остане сред най-великите в историята.

      Мо Фара обяви, че световното първенство ще бъде последния му голям шампионат в стартовете на писта. Сомалиецът с британски паспорт отново ще гони победи на 5000 и 10 000 м.

      Българската следа

      България ще бъде представена от малка група атлети. В последния момент в нея попадна и сребърната медалистка от скока на височина в Рио Мирела Демирева.

      Ивет Лалова се насочва към поредното си голямо предизвикателство в елита на женския спринт. След емоционалното си и силно представяне на 200 м в Рио сега тя ще се впусне на 100 и 200 м.

      Скачачът Тихомир Иванов наскоро за първи път преодоля 230 см и се насочи с надежди към Лондон. С такива тръгва и талантливата Габриела Петрова, която на олимпийските игри изживя разочарование. На предишното световно в Пекин тя остана на крачка от медала, като завърши четвърта, а след това скандалът около употребата на мелдоний повлия на представянето ѝ в Рио.

      Програма на участието на българските атлети

      5 август
      13.00 часа - Габриела Петрова (троен скок) - квалификации
      13.45 часа - Ивет Лалова (100 метра) - серии
      6 август
      12.05 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - квалификации
      21.10 часа - Ивет Лалова (100 метра) - полуфинали, ако се класира
      23.50 часа - Ивет Лалова (100 метра) - финал, ако се класира
      7 август
      20.35 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - квалификации
      22.25 часа - Габриела Петрова (троен скок) - финал, ако се класира
      8 август
      21.30 часа - Ивет Лалова (200 метра) - серии
      22.40 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - квалификации
      23.10 часа - Митко Ценов (3000 метра с препятствия) - ФИНАЛ, ако се класира
      9 август
      22.25 часа - Радослава Мавродиева (гюле) - финал, ако се класира
      10 август
      21.10 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - квалификации
      22.20 часа - Момчил Караилиев и Георги Цонов (троен скок) - финал, ако се класират
      23.05 часа - Ивет Лалова (200 метра) - полуфинали, ако се класира
      11 август
      13.15 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - квалификации
      23.50 часа - Ивет Лалова (200 метра) - финал, ако се класира
      12 август
      21.05 часа - Мирела Демирева (скок на височина) - финал, ако се класира
      13 август
      21.00 часа - Тихомир Иванов (скок на височина) - финал, ако се класира

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube
      Вече може да ни гледате и в TikTok
      Намерете ни в Google News

      Пишете ни
      x

      Сигнализирайте нередност

      и/или

      Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

      ** Тези полета не са задължителни.

      captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
      Трябва задължително да въведете кода от картинката
      < Назад